Історія України. Тема 24. Культура України у першій половині ХІХ ст.

Загальна характеристика української культури першої половини ХIХст.:

У першій половині ХІХ ст. починається процес формування сучасної української нації. Становлення української нації відбувалось у складних умовах занепаду кріпацтва і поширення товарно-грошових відносин, посилення соціальних і національних суперечностей у Російській імперії, виснажливих війн та наростання визвольних рухів тощо. Аналогічна ситуація склалася й у Західній Україні, яка входила до складу Австрійської імперії, не маючи власного самоврядування.

У першій половині XIX ст. дістають помітного розвитку українська музика, живопис, архітектура, театр. У 30-40-х рр. в українській літературі з’являється такий напрям, як романтизм. Творчість Т. Г. Шевченка відкриває новий етап у розвитку літератури та національної свідомості. В архітектурі поширюється класицизм.

Введіть код доступу,щоб продовжити читання теми

Шановні відчідувачі! Щоб отримати код доступу, зробіть одноразову оплату в сумі 60 грн. (З 1 березня оплата становитеме 75 грн.) Цей разовий внесок відкриває доступ до всіх тем, які представлені на сайті.Код доступу діє до 01 серпня 2017 р. [ЗРОБИТИ ОПЛАТУ]